Rozumiemy, że rozłąka z ukochanym zwierzakiem może być stresująca, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom komfort i bezpieczeństwo.
- Przed przystąpieniem do procedury chirurgicznej, przeprowadza się różnorodne badania diagnostyczne, w tym badania kliniczne, morfologiczne i biochemiczne krwi. U starszych pacjentów, zaleca się również wykonanie badania echa serca, zgodnie z wytycznymi lekarza kwalifikującego zwierzę do zabiegu. Badania te powinny być przeprowadzone nie wcześniej niż dwa tygodnie przed planowanym terminem operacji. Istnieje możliwość wykonania ich bezpośrednio w naszej placówce lub dostarczenia wyników drogą mailową lub osobiście do naszej przychodni, jednak nie później niż na trzy dni przed zaplanowanym zabiegiem.
- Przed operacją psy i koty muszą przejść obowiązkową głodówkę. Standardowy czas bez jedzenia wynosi od 8 do 10 godzin, zalecamy również ograniczenie dostępu do wody dwie godziny przed zabiegiem. Jeśli w domu przebywa więcej niż jedno zwierzę, zaleca się przestrzeganie jednolitych warunków odstawienia pokarmu, aby uniknąć możliwości podjadania z cudzych misek. W przypadku kotów wychodzących na zewnątrz, zaleca się zatrzymanie ich w domu przez całą noc poprzedzającą procedurę znieczulenia, w celu zapobieżenia ewentualnym powikłaniom.
- Jeśli Twój zwierzak przyjmuje leki rano, przed zabiegiem prosimy o kontakt z naszą placówką w celu uzyskania instrukcji dotyczących podania leków.
- Przed przystąpieniem do zabiegu warto również zastanowić się, czy Twój zwierzak nie wykazywał ostatnio żadnych niepokojących objawów, takich jak wymioty, biegunka, złe samopoczucie, kaszel, wyciek z nosa lub oczu, czy też zmiany skórne. Te informacje będą istotne w trakcie przyjęcia pacjenta na zabieg. Również istotne jest dostarczenie informacji dotyczących ostatniej cieczki i rui u samic.
- Odbiór pacjenta po zabiegu odbywa się zawsze w tym samym dniu. Ze względu na różnice w czasie trwania operacji oraz procesu wybudzania zwierzaka z narkozy, nie możemy precyzyjnie określić godziny odbioru. Gdy zwierzę będzie gotowe do opuszczenia szpitala, skontaktujemy się z właścicielem w celu ustalenia konkretnej godziny odbioru.
- Wszystkie zwierzęta przyjmowane są w dniu zabiegu o tej samej, ustalonej przez lekarza godzinie i pozostają pod stałą opieką personelu medycznego w oczekiwaniu na zabieg, co zapewnia im jak najmniej stresujące i bezpieczne doświadczenie. Przyjęcie kilku pacjentów o jednej godzinie gwarantuje nieprzerywaną pracę anestezjologa, który w pełni może skupić się nad bezpiecznym snem Waszych podopiecznych.
Na zakończenie, chcielibyśmy podkreślić, że oddając swojego pupila w nasze ręce, mogą być Państwo pewni, że znajduje się on pod opieką doświadczonych lekarzy oraz techników weterynarii.