W BemoVet leczymy choroby endokrynologiczne, zwane też chorobami układu dokrewnego.
Najczęstszymi rodzajami chorób endokrynologicznych są nadprodukcja hormonalna związana z wytwarzaniem nadmiernej ilości hormonu przez guz lub tkankę przerostową oraz niedobór hormonów spowodowany zniszczeniem źródła tkanki endokrynnej.
Częstymi chorobami związanymi z nadprodukcją hormonów są:
- nadczynność tarczycy u kotów i nadczynność kory nadnerczy (choroba Cushinga) u psów
- Przykłady niedoczynności hormonalnej wynikającej z pierwotnej utraty tkanki obejmują niedoczynność tarczycy u psów, cukrzycę typu 1, pierwotną niedoczynność przytarczyc i pierwotną niedoczynność kory nadnerczy
Diagnozujemy oraz leczymy pacjentów endokrynologicznych, wykonujemy niezbędną diagnostykę począwszy od badań krwi, poprzez testy czynnościowe oraz przy współpracy radiologów weterynaryjnych – diagnostykę obrazową struktur drobnych (nadnerczy, tarczycy). Monitorujemy również cukrzycę u zwierząt poprzez pomiary glukozy za pomocą sensorów kontrolujących glikemię.
lek. wet. Anna Klimczak
Nefrolog/Urolog/Endokrynolog
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Ostatni rok studiów spędziła na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, a następnie odbyła półroczny staż w Lubelskim Centrum Małych Zwierząt. Asystowała tam m.in. przy zabiegach dializy otrzewnowej i hemodializy oraz ukończyła szkolenie z weterynaryjnej medycyny regeneracyjnej. Od 2014 roku konsultuje pacjentów nefrologicznych, urologicznych i endokrynologicznych z całego kraju. Przygotowuje swoich pacjentów do niezbędnych zabiegów chirurgicznych i stomatologicznych. Jej specjalnością są stany nagłe oraz intensywna terapia z zakresu nefrologii, urologii i endokrynologii. Autorka publikacji naukowych, kładą ca silny nacisk na praktyczne podejście do opisywanych problemów.
lek. wet. Marta Pawlak
Internistka / kierownik placówki
Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, studia ukończyłam w 2014 roku. Naukę rozpoczęłam na SGGW w Warszawie, gdzie obecnie odbywam specjalizację z chorób psów i kotów. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w przychodniach i klinikach całodobowych w Polsce, w tym jako lekarz szpitalny i internista w Klinice Anicura Legwet. Obecnie zajmuję się szeroko pojętą dziedziną chorób wewnętrznych psów i kotów, a w szczególności endokrynologią. Uważam, że skuteczna terapia zaczyna się od dobrej komunikacji z opiekunem, a także szerokiej diagnostyki i zrozumienia choroby pacjenta.
Po pracy wracam do domu do mojej rodziny, w tym dwóch najsłodszych kotów na świecie – Stefana i Halinki oraz najcudowniejszych kundelków – Kubusia i deNiro. Wolne chwile spędzam na czytaniu książek w moim domku na rzeką oraz poświęcaniu się moim pasjom - projektowaniu i uprawianiu ogrodu.